رنگ سال 2024

Pantone Color Of The Year 2024 (Peach Fuzz)


استایل شما همواره تحت تاثیر رنگ ها قرار دارد که ممکن است بسیاری از افراد متوجه آن نباشند اما این یک حقیقت محض است ؛ شما باید بهترین ایده ها را در مورد هماهنگی رنگ ها  داشته باشید تا از هرگونه نا هماهنگی در استایل خود جلوگیری کنید، رنگ ها بر خلق و خوی شما ما تاثیر می گذارند، در واقع رنگ ها نماد فرهنگ و شخصیت درونی فرد هستند که اهمیت آنها در صنعت مد به طور روزافزونی در حال افزایش است .

در این مطلب قصد داریم تا درباره رنگ سال 2024 میلادی صحبت کنیم ؛ با ما همراه باشید ...

رنگ سال 2024 میلادی

 

رنگ سال چگونه و توسط چه شرکتی معرفی می شود و تاثیر آن بر دنیای مد و فشن چیست؟

هر ساله طراحان در دنیای مد و فشن در طراحی  های جدید خود برای سال جدید منتظر اعلام رسمی رنگ سال از طرف شرکت پنتون (Pantone) هستند که این رنگ پس از اعلام نهایی در اروپا ، آمریکا و سایر نقاط جهان فراگیر می ‌شود و این رنگ ها در یک پالت متعادل به همراه یک سری هارمونی رنگ و با الهام از طبیعت ، دنیای مد و همه ی ویترین های فروشگاه ها را در آستانه سال نو تحت تاثیر خود قرار می دهند و در پی آن چشم اندازی جدید طنین انداز استایل ها می شود .

موسسه روانشناسی رنگ پنتون یک واحد تجاری در پنتون است که رنگ های برتر فصلی را برجسته می کند و رنگ سال را انتخاب می کند ، این شرکت روند رنگها در جهان را پیش بینی و رنگ جدید را برای هویت بصری محصولات برند ها توصیه و معرفی می کند . این موسسه از طریق پیش بینی روند فصل ها ، روانشناسی و مشاوره رنگ ها با سایر برندهای جهانی همکاری می کند تا به طور موثر از قدرت روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کنند.

شرکت پنتون با انتخاب و معرفی رنگ سال آنچه که در فرهنگ جهانی ما در حال وقوع است را منعکس می کند ، ایجاد یک رنگ جدید به عنوان رنگ سال نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی است که در حال وقوع می باشد فرایند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به بررسی متفکّرانه و تجزیه و تحلیل دارد ، برای رسیدن به انتخاب رنگ هر سال کارشناسان رنگ پنتون در موسسه رنگ پنتون به دنبال تاثیرات رنگ جدید در دنیا و کشف و معرفی یک رنگ به عنوان رنگ سال هستند.

رنگ سال 2024 میلادی

 

 رنگ سال 2024 میلادی و معرفی آن

پنتون به تازگی رنگ سال 2024 میلادی را با نام Peach Fuzz معرفی کرد که آن را "یک هلوی ملایم مخملی که روحیه همه جانبه آن قلب، ذهن و بدن را غنی می کند" می نامد.

رنگ PANTONE 13-1023 Peach Fuzz برای سال 2024، رنگیست که بسیار حساس است و یک رنگ هلویی صمیمانه است که احساس مهربانی و لطافت را به ارمغان می آورد و پیامی از مراقبت و همکاری در جامعه را منتقل می کند.

Peach Fuzz یک سایه گرم و دنج که تمایل ما را برای با هم بودن با دیگران یا لذت بردن از لحظه ای سکون و احساس آرامش ایجاد می کند برجسته می کند.

کد رنگ سال 2024 : Peach Fuzz 13-1023 ، رنگ هلویی جذابی که به آرامی بین صورتی و نارنجی قرار گرفته است، الهام بخش تعلق، کالیبراسیون مجدد و فرصتی برای پرورش است، فضایی از آرامش را القا می کند و فضایی را برای بودن، احساس کردن، و بهبودی و شکوفایی به ما ارائه می دهد.

با ترسیم راحتی از Peach Fuzz، می‌توانیم آرامش را از درون پیدا کنیم که بر سلامتی ما تأثیر می‌گذارد. ایده ای به اندازه یک احساس. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz حواس ما را با حضور آرامش بخش لمس و گرمای پیله ای بیدار می کند. حساس اما شیرین و مطبوع، Peach Fuzz مدرنیته جدیدی را تداعی می کند در حالی که بر تجربه انسانی غنی سازی و پرورش ذهن، بدن و روح متمرکز است، هلویی بی سر و صدا ، پیچیده و معاصر با عمق است که سبکی ملایم آن کم رنگ اما تاثیرگذار است و زیبایی را به دنیای دیجیتال می آورد.

شاعرانه و رمانتیک، لحن هلویی تمیز با حال و هوای قدیمی، گذشته را منعکس می‌کند، اما با فضایی معاصر بازسازی شده است.

 

رنگ سال 2024 میلادی

 

کد HEX/HTML رنگ Peach Fuzz و سایر کد رنگ های مرتبط با رنگ سال 2024 میلادی :
Peach Fuzz Color Values
Pantone: PANTONE 13-1023 Peach Fuzz
RGB: (255,190,152)

HEX/HTML: #FFBE98

Hsl : 22° , 100% , 80%
RgbaColor : rgba(255,190,152,1.00)
lab XyzColor : 65.321, 60.354, 37.912
HsvaColor : hsva(22.14,40.39%,100%,1)
HsvColor : 22° , 40% , 100%
CIE L*a*b* : 82.03, 18.7, 28.31

 

 

رنگ سال 2024 میلادی

 

چرا Peach Fuzz 13-1023 به عنوان رنگ سال 2024 پنتون انتخاب شد؟

در زمان آشفتگی در بسیاری از جنبه های زندگی، نیاز ما به پرورش، همدلی و شفقت بیشتر می شود. همانطور که تصورات ما خواهان آینده ای آرام تر است، یادآوری می‌کنیم که بخش حیاتی زندگی، داشتن سلامتی خوب، استقامت و قدرت لذت بردن از آن است.

در دنیایی که اغلب بر بهره‌وری و دستاوردهای بیرونی تأکید می‌کند، مهم است که اهمیت پرورش درون خود را بشناسیم و لحظاتی از استراحت، خلاقیت و ارتباط انسانی را در میان شلوغی زندگی مدرن را بیابیم. همانطور که ما در حال حرکت به سمت دنیای جدیدی که می سازیم هستیم، آنچه مهم است را دوباره ارزیابی می کنیم. با تغییر چارچوبی که می‌خواهیم زندگی کنیم، خودمان را با قصد و ملاحظه بیشتری بیان می‌کنیم. با تنظیم مجدد اولویت‌هایمان برای همسو شدن با ارزش‌های درونی‌مان، بر سلامت و تندرستی، چه روحی و چه جسمی، تمرکز می‌کنیم و چیزهای خاص را گرامی می‌داریم مانند گرما و راحتی گذراندن وقت با دوستان و خانواده.

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌خواستیم به رنگی بپردازیم که بتواند بر اهمیت اجتماع و کنار هم قرار گرفتن با دیگران تمرکز کند. رنگی که ما به عنوان رنگ سال 2024 پنتون انتخاب کردیم برای بیان تمایل ما به نزدیک شدن به کسانی که دوستشان داریم و لذتی که وقتی به خودمان اجازه می‌دهیم خودمان را هماهنگ کنیم و فقط لحظه‌ای از خلوت تنهایی را بچشیم، را بیان می‌کرد، باید رنگی باشد که آغوش گرم و صمیمانه‌اش پیامی از شفقت و همدلی را منتقل کند. رنگی که پرورش دهنده باشد و حساسیت دنج آن مردم را گرد هم می آورد و احساس لامسه را برانگیزاند. چیزی که احساس ما را برای روزهایی که ساده‌تر به نظر می‌رسید منعکس می‌کرد، اما در عین حال برای نمایش فضای امروزی‌تر تغییر شکل داده شد. رنگی که سبکی ملایم و حضور دلپذیرش ما را به آینده می برد.

 

Peach Fuzz رنگ سال 2024

 

چگونه از رنگ سال 2024 پنتون استفاده کنیم؟

1. Peach Fuzz در پوشاک و اکسسوری

Peach Fuzz از لحاظ بصری جذاب و دعوت‌کننده، یک تنالیته رنگی هلویی پرورش دهنده است که به ما الهام می‌دهد که به طور غریزی بخواهیم دست دراز کنیم و لمس کنیم. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz که پیامی از لامسه را در بافت‌های جیر، مخملی، لحافی و خزدار، تسکین‌دهنده و لطیف در لمسی از گرما به ارمغان می‌آورد.

2. Peach Fuzz در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل

معرفی نرم و دنج Peach Fuzz در فضای داخلی خانه، فضایی دلپذیر را ایجاد می کند که با ایجاد احساس گرمای ملایم چه بر روی دیوار نقاشی شده، چه در دکوراسیون منزل یا نقش یک لهجه در یک الگو، شخصی‌ترین جهان‌های ما را با حضوری آرامش‌بخش القا می‌کند.

3. Peach Fuzz در مو و زیبایی

Peach Fuzz یک هلوی معاصر با عمق است که سبکی ملایم آن کم رنگ است.

یک سایه همه کاره شگفت آور که پوست را زنده می کند و گرمای نرمی را به چشم ها، لب ها و گونه ها اضافه می کند و باعث می شود همه کسانی که آن را استفاده میکنند سالم تر به نظر برسند. رنگ سال 2024 پنتون در ترکیب گسترده ای از رژ لب، رژگونه، رنگ پوست و گزینه های کانتورینگ با طراوت و جوانی همراه با قهوه ای خاکی و چشمگیر در ترکیب با قرمزهای تیره و آلویی جذاب است.

طرح‌های ناخن با ترکیب Peach Fuzz که بیانگر پیامی از لطافت عاشقانه، بی‌گناه و شیرین هستند.

 

Peach Fuzz رنگ سال 2024 میلادی

 

Peach Fuzz رنگ سال 2024 چیست؟

به گفته ی Leatrice Eiseman مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون :

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz تمایل ما به پرورش خود و دیگران را نشان می دهد. این یک رنگ هلویی ملایم مخملی است که روحیه همه جانبه آن ذهن، بدن و روح را غنی می کند.

در جستجوی رنگی که اشتیاق ذاتی ما برای نزدیکی و ارتباط را تکرار کند، رنگی را انتخاب کردیم که گرما و ظرافت مدرن باشد. سایه‌ای که با شفقت طنین‌انداز می‌کند، آغوشی لمسی ارائه می‌دهد و بدون زحمت بین جوان‌ها و پیر ها پل برقرار می‌کند.

 

Peach Fuzz رنگ سال 2024 میلادی

Peach Fuzz رنگ سال 2024 میلادی

 

آنی لوکس و سال 2024 با حضور پر رنگ Peach Fuzz در عناوین مقالات و طراحی سایت

آنی لوکس مانند سال های گذشته میلادی که با معرفی رنگ سال 2022 با عنوان Very peri و رنگ سال 2023 با عنوان Viva Magenta همراه بود در تلاش خواهد بود تا رنگ Peach Fuzz را در عناوین مقالات به مانند این مقاله و طراحی بخش های مختلف سایت آنی لوکس به آدرس www.anilux.ir بکار گیرد تا سایتی با معیار های روز دنیا در اختیار شما همراهان آنی لوکسی قرار دهد...

منبع : https://www.pantone.com/color-of-the-year/2024

با تشکر از همراهی شما

فروشگاه اینترنتی آنی لوکس