همه چیز درباره انواع عطر و ادکلن

All about perfumes and colognes


همراهان گرامی ‏آنی مگ ، طی مقاله‌ای که راجع به عطر و ادکلن (مقاله عطر و ادکلن) منتشر کردیم ، تاریخچه استفاده از عطر و تفاوت آن با عطرهای مدرن و همچنین برندهای محبوب تولید کننده انواع عطر معرفی کردیم و سعی کردیم انواع نت بویایی و اسانس ها و رایحه های مختلف و معروف را بررسی و شرح دهیم.
اما در این مقاله قصد داریم تا انواع عطر و ادکلن وجه تمایز آنها را به همراه تشریح اصلاحاتی که روی شیشه و جعبه عطر ها مشاهده می کنید ؛ بیان کنیم و در آخر "خاص ترین عطرهای زنانه" را به همراه علت محبوبیت آن‌ها شرح دهیم.
پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید...

 

خرید ادکلن اورجینال

 

تفاوت انواع عطر

احتمالاً تا به حال به هنگام خرید عطر و ادکلن نام های متعددی به گوش شما خورده است ، که ممکن است اطلاع دقیقی از معانی مختلف آنها در دست نداشته باشید ؛ اما انتخاب نوع مورد نظر به دانستن تفاوت آنها وابسته است. انواع عطر شامل:

 • پرفیوم

 • ادوپرفیوم 

 • ادوتویلت 

 • ادوکلن

 • اوفرش

 

پرفیوم ("Perfume") چیست؟

چنانچه روی محصولی که خریداری می کنید ، کلمه پرفیوم را نوشته باشد باید بدانید که این کلمه معادل لغت عطر است.
در این نوع از رایحه ها از ۱۰۰ درصد مواد تشکیل دهنده ۱۵ الی ۲۵ درصد آن از مواد معطر و ۷۵ تا ۸۵ درصد آن از آب و الکل تشکیل شده است.
پرفیوم ها بیشترین ماندگاری را در میان انواع عطر دارند ، معمولاً یک و نیم تا دو روز روی لباس باقی می مانند و از زمان استفاده تا ۶ الی ۸ ساعت پرتاب بو دارند.
پرفیوم ها گران ترین نوع عطر موجود در بازار می باشند و معمولاً بین ۲۰ تا ۴۰ درصد آنها را عصاره روغنی تشکیل می دهد ، به همین دلیل بسیار قوی و ماندگار هستند.

 

خرید ادکلن اصل
 

ادوپرفیوم (Eau de Perfume) یعنی چه ؟

در این دسته می توان گفت از ۱۰۰ درصد مواد تشکیل دهنده ۸ تا ۱۵ درصد مواد معطر هستند و باقی آن آب و الکل می باشد ، ادوپرفیوم ها یک روز معادل ۲۴ ساعت به طور میانگین روی لباس می مانند و مابین ۵ الی ۶ ساعت پرتاب بو دارند.
ادو پرفیوم پرفروش ترین نوع عطر است و علامت اختصاری آن (EDP) می ‌باشد.

 

خرید ادکلن و عطر اصل

 

اصولاً کسانی که بسیار طرفدار عطر هستند و تمایل دارند که دائماً خوشبو باشند و همچنین از تداوم بوی عطر دچار سردرد نمیشوند از پرفیوم یا ادوپرفیوم ها استفاده می کنند.

 

خرید ادکلن زنانه

 

ادوتویلت (Eau de toilette) به چه معناست؟

و اما می‌رسیم به ادوتویلت ها که در آن ها ۴ تا ۸ درصد از مواد معطر استفاده می شود که به طور متوسط ۱۲ ساعت روی لباس ماندگار است و شیش تا چهار ساعت نیز پرتاب بودند.
ادوتویلت ها غلظت کمتری نسبت به دو نوع قبلی دارند و مخفف آنها (EDT) است.
نکته جالبی که در بعضی از ادوتویلت ها وجود دارد ، این است که وقتی بوی آنها کاملاً از بین رفته است ؛ در صورتی که در تماس با آب قرار بگیرند ، رایحه‌ی آنها دوباره مشام می رسد.

 

خرید ادکلن برند زنانه

 

ادوکلن (Eau de cologne)

ادوکلن ها که نام آشنا ترین نیز هستند ، تنها از ۲ درصد تا ۴ درصد آن از مواد معطر تشکیل شده است و بقیه آن آب و الکل است ؛ ادکلن ها نهایتاً ۶ ساعت ماندگاری دارند و ما بین ۲ تا ۴ ساعت نیز پرتاب بو دارند.

معمولاً کسانی که میگرن یا مشکلات تنفسی دارند و یا از استشمام بوی عطر ، سردرد می گیرند ؛ بهتر است از ادوتویلت ها یا ادوکلن ها استفاده کنند.
 

خرید ادکلن اورجینال

 

اوفرش (de  fraiche) چیست ؟

اوفرش ها جزو دسته‌ی افترشیو ها ، بادی اسپلش ها و اسپری ها قرار دارند و نهایتاً ۴ ساعت ماندگار هستند و یک تا ۲ ساعت نیز پرتاب بو دارند.

 

 

اما تفاوت عطر و اسانس چیست؟

اسانس ها شیمیایی هستند و پرتاب بو ندارد و به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مضر هستند.
اما برخلاف اسانس ها عطر ها کاملاً طبیعی و گیاهی هستند و پرتاب بو نیز دارند.

 

عطر های مشابه شرکتی

عطرهای محبوب و پرفروش ممکن است گاهاً توسط برند یا شرکت معتبر دیگری با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت اصلی آن تولید و به فروش برسد ، که این عطرها نیز کاملا معتبر و زیر نظر سازمان بهداشت جهانی هستند و مواد به کار رفته در آن ها ضرری برای پوست و ریه ندارد و فیک هم نیستند ؛ تنها تفاوت آنها با عطر اصلی در نام و طراحی شیشه آنهاست ؛ که به خاطر رعایت حق کپی اسم عطر و طراحی شیشه آن را کمی تغییر میدهند ، به همین علت به آنها عطرهای شرکتی یا مشابه بو می گویند.

 

خرید ادکلن زنانه

 

تفاوت ماندگاری عطر با خط بوی آن در چیست ؟

خط بو یا سیاژ در واقع همان بویی است که هنگام رد شدن از یک محل تا بعد از مدتی آنجا باقی می ماند یا وقتی شخصی از کنار ما رد می شود ، رایحه ای از او در هوا به مشام می رسد ، در واقع ما خط بوی عطر او را استشمام میکنیم.
نوع رایحه های تشکیل دهنده عطر نیز در میزان خط بوی آن موثر است ، مثلاً عطرهایی که از رایحه های مرکبات تشکیل میشوند ، خط بوی طولانی تری دارد اما رایحه های چوب و مشک خط بوی کمتری دارند.
اما ماندگاری عطرها را زمانی که عطر را اسپری می کنیم تا زمانی که عطر آن به مشام می‌رسد تعیین می‌کند.
هرچه پخش بوی ۱ عطر بیشتر باشد ، یعنی الکل بیشتری در تولید آن به کار رفته است ؛ در نتیجه ماندگاری آن کمتر است به طور کلی می‌توان گفت:

پخش بوی بیشتر = ماندگاری کمتر
 

خرید ادکلن زنانه اورجینال

 

معنی اصطلاحات به کار رفته بر روی شیشه و جعبه عطر ها

شاید شما هم هنگام خرید عطر یا جستجوی آنلاین در اینترنت و لوازم آرایشی و بهداشتی با اصطلاحات و الفاظی مواجه شده باشید و تعدد این الفاظ باعث سردرگمی شما شده باشد.

 

 1. UAE مخفف United Arabic Emirates  ، امارات متحده عربی ، به معنی محل فروش آن عطر است.

 2. FLOZ یا  FL.OZ. واحد کهن سنجش مایعات معادل اونس (29.66میلیمتر مکعب) یا همان ۳۰ میلی لیتر است ، در واقع این کلمات حجم دقیق عطر شمارا نشان می‌دهند. 

 3. Absolute مدل جدیدی از یک عطر با شدت رایحه بسیار بیشتر نسبت به قبلی در واقع تکامل یافته یک اثر است.

 4. Edition نسخه اصلاح شده یک عطر

 5. Limited edition نشان دهنده محصولی است ، که به طور مقطعی و محدود تولید شده است و به زودی به علت محدود بودن مواد اولیه آن نا موجود خواهد شد.

 6. Homme و Uomo به معنای عطر مردانه 

 7. Femme و  Donna به معنای عطر زنانه 

 8. Essence به معنای رایحه یا اسانس اشاره به این دارد که مواد اولیه عطر طبیعی هستند.

 9. Nuit عطرهایی هستند که به نسبت مجلسی و مناسب استفاده در شب می باشد.

 10. Sensual  عطر های هوس انگیز تحریک کننده و برانگیزاننده هستند.

 11. Pure تهیه شده از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت.

 

رایحه های مختلف به کار رفته در عطرها

نام لاتین

رایحه

Aqua

رایحه‌ی دریایی

Amber

کهربایی

Bois

چوبی

Vetiver

بوی مشک و چوب و علف 

Tobacco

تنباکویی

Vanilla 

وانیلی

Musk

بوی گرم و شیرین مشک

Noir

تلخ

 

خاص ترین عطرهای زنانه

1. ایفوریا رایحه گرم و شیرین مناسب فصل بهار و تابستان

 

خاص ترین ادکلن های زنانه

 

2.  گوچی بلوم رایحه خنک و شیرین و گلی

 

خرید ادکلن های خاص زنانه

 

3. گود گرل رایحه ملایم و شیرین

 

خرید ادکلن گورگرل اورجینال

 

4. هالووین رایحه خنک و شیرین

 

خرید ادکلن زنانه هالووین اورجینال

 

5. جادور دیور رایحه ملایم و شیرین و کلاسیک

 

قیمت خاص ترین عطر ادکلن های زنانه

 

فروشگاه تخصصی بانوان آنی لوکس

شما عزیزان می توانید در فروشگاه انحصاری خود ، آنی لوکس ، انواع مختلفی از عطر را بسته به سلیقه ی خاص خود ، با قیمت مناسب به همراه ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا خریداری کرده و با عطرتان ، امضای خود را در گوشه ذهن اطرافیان خود جاودانه کنید.

ما مفتخریم انواع مختلف عطر را از تمامی برند های فعال در جهان که محصولات بی نظیر آنها در بازار روز کشورمان موجود است را گرد هم آوریم و یک کالکشن بی نظیر و خاص را به شما عزیزان عرضه کنیم.
در فروشگاه اینترنتی آنی  لوکس می توانید عطر مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت به صورت آنلاین ، در محیطی امن و مطمئن خریداری کنید.

 

از همراهی شما عزیزان بسیار متشکریم

آنی لوکس ، فروشگاهی مختص تو