تفاوت کاپ های سوتین

The Difference Between Bra Cup


چنانچه ترجیح می‌دهید ، سوتین بپوشید مهم است چیزی را پیدا کنید که متناسب اندام شما باشد و حس خوبی را به شما القا کند ؛ به هر حال پوشیدن و خرید سوتین با کیفیتی پایین‌تر از حد مطلوب می تواند ، بر سلامت جسمانی شما تاثیر بگذارد .

یکی از فاکتورهایی که سوتین با کیفیت و استاندارد را تعریف می کند ، کاپ مناسب آن است ؛ بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل راجع به کاپ سوتین ، انواع سایز بندی آن و اندازه گیری صحیح سایز سوتین صحبت کنیم .

کاپ به قسمتی از سوتین که سینه در آن قرار میگیرد ، گفته می شود ؛ جنس کاپ ها معمولاً بر اساس نوع سوتین متفاوت است ، بنابراین ممکن است یک لایه پارچه ی نازک نخی یا توری و یا یک اسفنج برجسته باشد .

کاپ سوتین ارتباطی به اندازه دور کمر و زیر سینه ندارد ، کاپ ها در ۴ سایز A,B,C,D تعریف می شوند ؛

 

کاپ سوتین A

این کاپ ها برای بانوانی مناسب هستند که دور کمرشان نسبت به سایز سینه هایشان یک سایز بزرگتر است.

راهنمای سایز خرید سوتین کاپ A

 

کاپ سوتین B

این کاپ ها، نرمال هستند و در آن ها سایز سینه و سایز دور کمر با یکدیگر تناسب دارند.

راهنمای سایز خرید سوتین کاپ B

 

کاپ سوتین C

برای بانوانی طراحی شده است که سایز سینه آنها نسبت به سایز دور کمر شان یک سایز بزرگتر است.

راهنمای سایز خرید سوتین کاپ C

 

کاپ سوتین D

این نوع کاپ ، مناسب بانوانی که سایز سینه شان نسبت به دور کمرشان دو سایز بزرگتر می باشد.

راهنمای سایز خرید سوتین کاپ D

 

همچنین باید توجه داشته باشید که سایز کاپ و سایز سوتین ، دو مقوله جدا از هم می باشند .

در گذشته سوتین هایی تولید می شدند که اندازه آنها را بر اساس یک عدد دو رقمی مشخص می کردند ؛ این سوتین ها مثلاً با سایز ۷۰ مشخص می شدند، که اگر خانمی یکی از اینها را خریداری می کرد ممکن بود دور کمر و یا قسمت قالب سینه برای او آزار دهنده باشد و با تنظیم یکی، دیگری تنگ یا گشاد می شد؛ اما امروزه برای رفع این مشکل سوتین هایی تولید می شوند که با استفاده از یک حرف انگلیسی و یک عدد دو رقمی سایز را نشان می‌دهند ، مثلاً ‏A70 ؛ حرف لاتین از اختلاف بین دور سینه یعنی همان برجسته ترین قسمت سینه و اندازه دور زیر سینه به دست می آید .

همان طور که گفتیم کاپ B با اختلاف ۱۲.۵ سانتی متر ، بهترین و نرمال ترین کاپ است و به طور کلی کاپ های استاندارد را با حرف B مشخص می کنند.

کاپ هایی با سایز A B C D معمول تر و رایج تر هستند اما این تقسیم بندی کاپ ها طیفی از A تا H را شامل می شود .

 گاهاً ممکن است دو حرف لاتین را در کنار یک عدد دو رقمی مشاهده کنید، مثلاً AA70 ، تکرار حروف یعنی یک سایز بزرگتر از قبلی مثلاً در نمونه ذکر شده منظور همان B70 است ؛ به ازای هر حرف یک سایز به سایز کاپ اضافه میشود.

 

تفاوت کاپ سوتین

 

اندازه گیری سایز سوتین

در ادامه لازم است که برای تشخیص سوتینی با سایز و کاپ مناسب ، نحوه اندازه گیری سایز سوتین متناسب با اندام خود را نیز بدانید :

گام اول، زیر سینه های خود را اندازه بگیرید ، دقیقاً مماس با خط زیری سوتین و روی قفسه سینه متر را بچرخانید و اندازه بگیرید ؛ لازم است متر را آزاد بگیرید نه خیلی شل و نه خیلی سفت باشد .

گام دوم، سایز دور سینه را اندازه بگیرید ، این کار را هنگامی که سوتین پوشیده اید انجام بدهید ، از بزرگترین بخش سینه اندازه گیری را انجام دهید ؛ متر را در جایی که نوک سینه هایتان قرار دارد بچرخانید .

وقتی اندازه دور سینه و زیر سینه را یادداشت کردید ، اندازه کاپ سینه را محاسبه کنید ، برای این کار لازم است طبق فرمول زیر عمل کنید :

اندازه دور سینه منهای اندازه زیر سینه برابر است با اندازه کاپ سوتین متناسب شما

 

اندازه گیری سایز سوتین

 

توجه داشته باشید اندازه گیری را زمانی که بدن شما در نوسان است ، مثلاً زمان های نزدیک دوران قاعدگی انجام ندهید ، زیرا در این دوران سینه ها بزرگ تر می شوند و اندازه گیری درست و دقیقی نخواهید داشت.

 

ویژگی‌های سوتینی که متناسب با سایز شما می باشد:

  • بند ها روی شانه ها استوار هستند.

  • سینه از بالا زیر یا کناره های سوتین بیرون نمی زند.

  • قزن سوتین را بر قلاب آخر آن می بندید.

  • بند سوتین روی شانه فشار نمی‌آورد و رد باقی نمی گذارد.

  • فنر سوتین به سینه های شما فشار نمی آورد.

 

ویژگی های کاپ مناسب:

  • صاف و پر به نظر می رسد.

  • سینه از بالا یا اطراف آن بیرون نمی زند.

 

خرید سوتین و شورت زنانه

 

همچنین توصیه می‌کنیم برای خرید ست لباس زیر مناسب، به صورت مرتب سایز سینه خود را اندازه گیری کنید ؛ زیرا عواملی مانند افزایش و کاهش وزن و فعالیت‌های ورزشی ، شیردهی ، بارداری ، افزایش سن و دلایل متعدد دیگری با گذشت زمان باعث تغییر سایز سینه و تغییر سایز سوتین شما میشوند .

آنی لوکس فروشگاه انحصاری بانوان است که به صورت تخصصی تمامی نیازهای شما بانوان گرامی را در نظر گرفته و محصولاتی مناسب و با کیفیت بسیار بالا را به شما عزیزان عرضه می کند ؛ همچنین در جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی در مجموعه آنی لوکس ، سوتین هایی با سایز بندی مناسب در طرح ها و رنگ های جذاب و دلفریب و با قیمت باورنکردنی وجود دارند که شما همراهان گرامی ، می توانید به راحتی در فضای امن و مطمئن و با خیال راحت تجربه یک خرید اینترنتی لذت بخش را داشته باشید .

چنانچه ابهامی در مورد مطالب وجود دارد و یا موضوعی مرتبط با موضوعات وبلاگ آنی مگ در نظر دارید، در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید؛ ما پیشنهادات ، انتقادات و سوالات شما را در اسرع وقت پیگیری خواهیم کرد...

 

از همراهی شما متشکریم، آنی مگ

فروشگاه اینترنتی آنی لوکس