قانون جذب (Law of Attraction)


قانون جذب در فلسفه تفکر امروزی یک باور شبه علمی است که تجربه های مثبت یا منفی را که افراد بر اساس تمرکز بر افکار منفی و یا مثبت در زندگی خود وارد نموده اند را تبیین می کند .

ایده های نوینی که میگویند انسان و تفکر او هر دو انرژی هستند و انرژی های همانند یکدیگر را جذب میکند و شخص می تواند با افکار خود سلامت و روابط شخصی خود را مدیریت کند.

ترکیب افکار و احساسات مثبت به شخص مجال جذب تجارب و فرصت های مثبت را می دهد.

قانون جذب یک قانون طبیعی برای رسیدن به خواسته ها و تمایلات و تمنیات درونی فرد است.

بر اساس قانون جذب هیچ چیز در زندگی اتفاقی نیست.

قانون جذب به مجموعه رویکردی گفته می شود که باعث میشود یک انسان با استفاده از قدرت ذهنی خود بتواند به هر چه که می خواهد برسد .

در واقع قانون جذب مکمل قانون ارتعاش است که می گوید ذهن انسان به صورت مداوم در حال فرستادن ارتعاشاتی به کائنات است که  با استفاده از قانون جذب سازماندهی می‌شوند.

 

قانون جذب

 

تاریخچه

جنبش فلسفه اندیشه نو از آموزه‌های ‏فینیاس کویمبی می باشد ، که از اوایل قرن ۱۹ میلادی شروع شد ؛ هنگامی که او به بیماری سل مبتلا شده بود و دارویی او را مداوا نمی کرد او سلامت خود را باز یافته و بهبودی رسید و مطالعه مبحث ذهن در برابر بدن را آغاز کرد ؛ از نظر او مشکل در ذهن است بدن فقط خانه ذهن است و ما بر اساس اهمیت آن میزان ارزشش را تعیین می کنیم بنابراین اگر ذهن شما به وسیله یک دشمن پنهان به یک باور تبدیل شده است با دانش یا بدون دانش مجبورید آن را نوعی بیماری تلقی کنید ، این نظریه و یا شاید این حقیقت باعث شد من با دشمن شما روبرو شدم و سلامت و شادی خود را بازیافتم این کار را گاهی به صورت ذهنی و گاهی به صورت مصاحبه انجام میدادم تا زمانی که توصیفات اشتباه را اصلاح و حقیقت را بنیان بگذارم و حقیقت خود را درمان کنم .

نویسندگان جنبش اندیشه نو بر این باورند که قانون جذب همیشه فعال است و تجارب و شرایط هر فرد را بر اثر افکار غالب او یا تمایلات و انتظارات وی رقم می خورد .

قانون جذب یک قانون کیهانی است که همه اعمال ما را شامل می شود و ما هر چه که می‌طلبیم یا انتظارش را داریم به سمت ما خواهد آمد ، اگر چیزی را بخواهیم و چیز دیگری را بطلبیم به خانه ای می مانیم که علیه خود قیام کرده و قطعاً نابود خواهد شد ؛ همانا ما باید چیزی را بطلبیم که میخواهیم تا چیزی را که آرزویش را داریم جذب کنیم .

قوانین جذب برای ما بر اساس عادت ها و خصوصیت ها و آنچه که در ذهن ما میگذرد شرایط ، محیط ها و تجربه‌های گوناگونی را رقم می زند و جذب زندگی ما میکند .

ذهن ناخودآگاه ما انسان ها توانایی این را دارد که هر چه که اطراف ما اتفاق می‌افتد را کنترل کرده و بتوانیم در زندگی علاوه بر عمل با ذهن هم آن چیزی را که میخواهیم بدست آوریم .

انسان به وسیله انرژی درونی خود می‌تواند با ذهن و کائنات یک میدان جذب مغناطیسی ایجاد کند و اهدافی را که به ظاهر غیر ممکن اند تحت کنترل خود درآورده و به وسیله نیروی ذهن آنها را به دست آورد.

 

تاثیرات قانون جذب بر زندگی انسان ها

1. سلامت جسم و روان

ذهن ما می تواند به طور مستقیم بر سلامت جسم ما تاثیر بگذارد. نگرانی ها، ترس و استرس و سایر افکار منفی ما می‌تواند ما را به راحتی مریض کند و این در حالی است که افکار مثبت خوشی عشق احساس رضایت باعث پیشگیری از امراض مختلف و حتی درمان بسیاری از بیماری‌های صعب العلاج جسمی شود.

 

2. تاثیرات ذهن بر جذب مال و ثروت

اگر دائماً تصور کنیم که در رونق و رفاه به سر می بریم در آینده آن را تجربه خواهیم کرد زیرا قانون جذب همواره مطیع و رام ذهن ماست.

 

3.تاثیر قوانین جذب در روابط با دیگران

ما بر هر چه که تمرکز می‌کنیم آن را تجربه خواهیم کرد فقط کافیست که ما یک تصویر ذهنی از شخص ایده آل خود داشته باشیم و آن را طوری تجسم کنیم که گویی واقعی است ، این تجسم با تمرین و تکنیک های تجلی سازی میسر است.

 

قانون جذب کائنات دارای سه مرحله است:

 • درخواست

 • باور

 • دریافت

 

مراحل جذب یک رویا

احساساتتان را تحت کنترل خود درآورده و به جهت مثبت هدایت کنید برای این کار لازم است:

 

 1. اهداف خود را بنویسید.

 2. به نعمت هایی که از طریق خداوند و کائنات در اختیار شما قرار داده شده است توجه کنید و شکرگزار آنها باشید.

 3. قدرت تصویرسازی ذهنی و تجسم خلاق خود را نادیده نگیرید.

 4. گفتن و یا نوشتن جملات و عبارات تاکیدی حائز اهمیت است.

 5. مراقبه و مدیتیشن کنید.

 6. خوبی ها را ببینید.

 7. شکرگزار باشید.

 8. به قانون جذب ایمان و باور داشته باشید.

 سپاس از همراهی شما                              

آنی مگ منتشر شده توسط وب سایت تخصصی بانوان آنی لوکس