رنگ سال 2022 

Pantone Color Of The Year 2022 (Very Peri)


استایل شما همواره تحت تاثیر رنگ ها قرار دارد که ممکن است بسیاری از افراد متوجه آن نباشند اما این یک حقیقت محضر است ؛ شما باید بهترین ایده ها را در مورد هماهنگی رنگ ها  داشته باشید تا از هرگونه نا هماهنگی در استایل خود جلوگیری کنید، رنگ ها بر خلق و خوی شما ما تاثیر می گذارند، در واقع رنگ ها نماد فرهنگ و شخصیت درونی فرد هستند که اهمیت آنها در صنعت مد به طور روزافزونی در حال افزایش است .

ما امروز در مجله طلایی آنی مگ ، قصد داریم تا درباره رنگ سال ۲۰۲۲ میلادی صحبت کنیم ؛ با ما همراه باشید ...

برای آشنایی با رنگ سال 2023 میلادی به این مقاله مراجعه کنید.

 

رنگ سال چیست ؟

هر ساله طراحان در دنیای مد و فشن در طراحی  های جدید خود برای سال جدید منتظر اعلام رسمی رنگ سال از طرف شرکت پنتون (ePanton) هستند که این رنگ پس از اعلام نهایی در اروپا و سایر نقاط جهان فراگیر می ‌شود و این رنگ ها در یک پالت متعادل به همراه یک سری هارمونی رنگ و با الهام از طبیعت ، دنیای مد و همه ی ویترین های فروشگاه ها را در آستانه سال نو تحت تاثیر خود قرار می دهند و در پی آن چشم اندازی جدید طنین انداز استایل ها می شود .

 

شرکت پنتون (ePanton)

موسسه رنگ پنتون یک واحد تجاری در پنتون است که رنگ های برتر فصلی را برجسته می کند و رنگ سال را انتخاب می کند ، این شرکت روند رنگها در جهان را پیش بینی و رنگ جدید را برای هویت بصری محصولات برند ها توصیه و معرفی می کند . این موسسه از طریق پیش بینی روند فصل ها ، روانشناسی و مشاوره رنگ ها با سایر برندهای جهانی همکاری می کند تا به طور موثر از قدرت روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کنند.

شرکت پنتون با انتخاب و معرفی رنگ سال آنچه که در فرهنگ جهانی ما در حال وقوع است را منعکس می کند ، ایجاد یک رنگ جدید به عنوان رنگ سال نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی است که در حال وقوع می باشد فرایند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به بررسی متفکّرانه و تجزیه و تحلیل دارد ، برای رسیدن به انتخاب رنگ هر سال کارشناسان رنگ پنتون در موسسه رنگ پنتون به دنبال تاثیرات رنگ جدید در دنیا و کشف و معرفی یک رنگ به عنوان رنگ سال هستند.

 

رنگ سال ۲۰۲۲ میلادی

رنگ جدید پنتون که حضور شجاعانه آن ابداع و خلاقیت شخصی را تشویق می کند ، نمایش اعتماد به نفس بی دغدغه و کنجکاوی متهوّرانه ای است که روح خلاق ما را زنده می کند ؛ رنگی که با تطبیق قرمز و آبی و با درآمیختن جذابیت و چشم نوازی و در آغوش گرفتن پویایی و محبوبیت و با ادغام زندگی مدرن و تجلی دنیای دیجیتال به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ میلادی معرفی شده است ، رنگ وری پری (Very Peri) یا همان آبی بنفش است رنگی به سان اسطوخودوس یا لوندر (Lavender) که ثبات رنگ آبی و هیجان رنگ قرمز را به رخ می کشد و چشم اندازی خاص را ارائه می کند که نمادی از شادی و انرژی و خلاقیت ، با هدف امید و خروج از وضع حال جهان است که با ترکیب خاص خود دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده است و با القای حس زندگی مدرن به عنوان پلی میان جهان دیجیتال و دنیای واقعی ایفای نقش می کند و یک خروج از انزوای دلنشین را نوید می دهد .

رنگ آبی به معنای واقعی شاد ترین و گرم ترین رنگ است و با تلفیق ته رنگ قرمز یک احساس قدرتمند و تازگی را ایجاد می کند و تازگی همان چیزی است که جهان امروز به دنبال آن است .

 

رنگ سال 2022

 

پالت رنگ سال ۲۰۲۲ میلادی

چهار پالت رنگ منحصر به فرد توسط شرکت پنتون ایجاد شده که هر پالت حال و هوای متفاوتی را منتقل می‌کند و تطبیق پذیری را نشان می دهد :

 

1. قانون تعادل

پالت رنگ مکمل رنگ سال ، که تعادل رنگ های گرم و سرد را برقرار می کند و رنگ های آن یکدیگر را پشتیبانی و تقویت می کنند و یک درخشش طبیعی ایجاد می‌کنند که احساس سرزندگی و ارتعاشات بصری را به طور ماهرانه ای تزریق می کند .

 

پالت رنگ 2022 قانون تعادل

 

هارمونی رنگهای پالت 1

 

هارمونی رنگ 2022 پالت قانون تعادل

 

2. چشمه و چاه

پالت دوم ترکیبی جامع و هماهنگ از سایه های الهام گرفته از طبیعت است که سازگاری سبزه ها را با لوندر و لطافت این رنگ ها را به رخ می کشد.

 

پالت رنگ 2022 چشمه و چاه

 

هارمونی رنگهای پالت 2

 

هارمونی رنگ 2022 پالت چشمه و چاه

 

3. ستاره صحنه ها

شاد ترین و گرم ترین رنگ آبی در کنار پالتی از رنگ های کلاسیک و خنثی است که ذات ظریف و شیک آن ها پیامی بی انتها و یک پیچیدگی عمیق را القا می کند.

 

پالت رنگ 2022 ستاره صحنه ها

 

هارمونی رنگهای پالت 3

 

هارمونی رنگ 2022 پالت ستاره صحنه ها

 

4. تفریح

پالت آخر، رنگهای یک داستان شاد و سرگرمی ها و برانگیختگی های غیر قابل مهار در کنار اعتماد به نفسی آشکار و تقویت نگرشی شاد ، رنگ آبی درخشان که بی وقفه جسارت را پرورش می دهد .

 

پالت رنگ 2022 تفریح

 

هارمونی رنگهای پالت 4

 

هارمونی رنگ 2022 پالت تفریح

 

به طور کلی رنگ های تشکیل دهنده پالت رنگ سال ۲۰۰۲ میلادی شامل در موارد زیر می باشد :

  • رز مرجانی ، تناژ رنگ گل ها

  • صورتی آدامس بادکنکی

  • صورتی پاستلی

  • شکوفه ارکیده

  • رنگ زرد  شاد و روشن پاپ کورنی

  • کهربائی

  • سبز

  • قهوه ای سودانی

  • کوارتز قهوه ای هندی

 

کد HEX/HTML رنگ Very Peri و سایر کد رنگ های مرتبط با رنگ سال 2022 میلادی :

Very Peri Color Values
Pantone: PANTONE 17-3938 TPG
RGB: 102, 103, 171
HEX/HTML: #6667AB
CMYK (approximation): 40, 40, 0, 33

منبع : سایت پنتون , سایت کریتیومارکت

از همراهی شما آنی لوکسی ها سپاسگزاریم

آنی لوکس ، وبلاگ طلایی آنی مگ